WhatsApp
Telefon

Sıkça Sorulan Sorular

 • Uzaynet Nedir?
  • Uzaynet uydu üzerinden yüksek hızda, iki yönlü internet bağlantısı sağlayabilen bir servistir. Kolay kurulabilen küçük uydu anteni (77 cm) ile herhangi bir karasal kablo ya da 4,5G bağlantısı olmadan doğrudan uydu üzerinden internet sağlar. Uzaynet, dünya telekomünikasyon devlerinden Eutelstat/Skylogic’in bir hizmeti olup, bu hizmetin Türkiye’deki ilk ve en büyük pazar payına sahip (%45,1) distribütörü Eser Telekom’dur

 • Alarm Sistemi Nedir?
  • Alarm sistemi, hırsızlık, gasp, soygun, tehdit, haneye tecavüz, yangın, sağlık sorunu gibi durumlarda başkalarını sizin imdadınıza çağıran elektronik çözüm paketidir. Kullanımı son derece kolay ancak sağladığı güvenlik sayesinde ise bir o kadar yüksek koruma sağlamaktadır. Alarm verdiği zaman sirenle, ışıkla, otomatik telefon bağlantısıyla çevreye ve gerekli yerlere haber verir. İstenmeyen durumu; açılmaması gereken bir kapı veya pencerenin açılması, evde bir canlının hareket etmesi, cam kırılma sesinin çıkması gibi hallerin oluşmasıyla anlar. İçeride ki hareket ve yaşam tarzınıza bağlı olarak hangi bölümü ne zaman koruyacağınıza kendiniz karar verirsiniz ve alarm sisteminizi istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.

 • Önce Kamera mı Taktırmalıyım Yoksa Hırsız Alarm Sistemi mi ?
  • Bu iki sorunun cevabı aslında kişisel tercihe bağlıdır. Ama kamera sistemi sadece hırsızı yada olayı görüntüler ve farkedince izlenilmesi için kayıt eder. Ancak alarm güvenlik sistemleri hırsızı, yangını, su baskını v.b olaylarıanında fark edip, haber etmesi için programlanmıştır. Yani sorunun asıl cevabı sonradan farkedilen olayı oturup izlemek mi yoksa olay esnasında haberdar olmak mı derseniz, tabiki haberdar olmakta fayda var. Yani önceliğiniz Alarm güvenlik sistemleri olmalı.

 • Araç Takip Sistemi Nedir?
  • Günümüz teknolojisiyle artık araçlarınızın ve sürücülerinizin hareketlerini anlık ve geçmişe dönük olarak takip etmeniz mümkündür. Tüm araçlarınızı ve aynı zamanda sürücülerinizi oturduğunuz yerden veya tek merkezden, tek ekrandan kontrol edebilirsiniz. Bu sayede sürücülerinizin performanslarından yola çıkarak kararlar alabilir, araçlarınızın giderleri hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Seyir Mobil Araç Takip Sistemi size kesintisiz bir araç takip hizmeti sunar ve firmalara özel çözümler üretir.

 • Yangın Alarm Sistemi Nedir?
  • Yangın alarm sistemi, olası bir yangın tehlikesini veya bir yangın başlangıcını tespit ederek ikaz sistemlerini devreye sokan alarm sistemidir. Isı veya duman hassasiyetine sahip dedektörler tarafından devreye sokulan yangın alarmı,tehlike anında bölgenin tahliye edilmesini ve erken müdahale ile can ve mal kayıplarının önüne geçilmesini sağlayan önemli koruma sistemleridir. Evlerde, iş yerlerinde, okullarda, hastanelerde ve daha birçok alanda hayati önem teşkil eden yangın algılama sistemi, daha güvenli bir ortam oluşturulmasında aktif rol oynar.

 • Fiber optik kablo nedir?
  • Fiber optik kablo, ortasında bir kaç kat koruyucu madde ile sarılmış cam olan kablodur. Elektronik sinyaller yerine elektriksel parazitlerin oluşmasını engelleyen ışık iletir. Işık iletimi, büyük miktarda elektrik parazitleri olan ortamlar için idealdir. Elektrik parazitlerinden etkilenmemesi, aydınlatma ve neme karşı dayanıklılığı özellikle çevre şartlarının ağır olduğu ortamlarda yerel alan ağı kurulumlarında sıklıkla kullanılmasını sağlamıştır.

 • Fiber Optik Sonlandırma Nedir?
  • Fiber, ışık kaynağından gelen sinyallerin (ışık) hedefteki kaynağa iletilmesidir. Bu ışık sinyaliyle modüle edilmiş bilgiler cam yüzey üzerinde taşınırlar. Fiber’ i kaplayan kablolar ise ışığı taşıyan camın kırılmasına ve sinyal kaybına karşı bir koruma görevi üstlenirler. Fiber Optik Kablo, ortalama insanın saç teli kalınlığında üretilmiş kablolardır. Kırılma ve Sinyal kayıplarına karşı çok iyi korunmuş ve yapılandırılmıştır. Bilgi taşıyıcısı olarak ışığın kullanıldığı iletişim sistemleri,son zamanlarda oldukça ilgi görmektedir. Bu şekilde üretilmiş kabloların tercih edilmesinin en büyük sebebi, çevresel şartların ağır olduğu; nemli, rutubetli, elektriksel alan parazitlerinin yoğun olduğu yerlerden etkilenmemesi ve her zaman stabil bir

 • Kartlı Geçiş Sistemi Nedir?
  • Kartlı geçiş sistemleri, basitçe, kişilere verdiğiniz bir kart ve bu kartı okuyarak kişinin/çalışanın/misafirin/aracın giriş, çıkış saatlerini kaydeden, ilgili kapı/bariyer/turnikenin açılmasını/kapanmasını sağlayan bir okuyucu sistemidir.

 • Plaka Tanımı Sistemi Nedir?
  • Elektronik Güvenlik Sistemleri’nin bünyesindeki teknolojilerden biri olan Plaka Tanıma Sistemi, otoparka giriş-çıkış yapan araçların plakalarını yüksek çözünürlüklü ve motorize lensli kameralarla okuyup tespit eden sistemler olarak tanımlanır. Apartman, site, rezidans, avm veya okul otoparkına giriş yapmak ve otoparktan çıkış yapmak isteyen araçların plakalarını kameralar aracılığıyla okumaktadır. Tespit edilen plakalar, önceden sisteme kaydedilmiş araç plakalarıyla eşleşmesi durumunda otomatik olarak geçiş yapılmasını sağlamaktadır. Plaka Tanıma Sistemi, Araç Geçiş Sistemi veya Araç Giriş-Çıkış Sistemleri olarak da adlandırılmaktadır.

 • Araç Takip Sistemi Nedir?
  • Günümüz teknolojisiyle artık araçlarınızın ve sürücülerinizin hareketlerini anlık ve geçmişe dönük olarak takip etmeniz mümkündür. Tüm araçlarınızı ve aynı zamanda sürücülerinizi oturduğunuz yerden veya tek merkezden, tek ekrandan kontrol edebilirsiniz. Bu sayede sürücülerinizin performanslarından yola çıkarak kararlar alabilir, araçlarınızın giderleri hakkında detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz. Seyir Mobil Araç Takip Sistemi size kesintisiz bir araç takip hizmeti sunar ve firmalara özel çözümler üretir. Araç takip sistemi, araçların zaman bilgisiyle birlikte hangi konumda oldukları, nasıl kullanıldıkları, hangi rotayı izledikleri, rölanti süreleri gibi bilgileri anlamak ve öğrenebilmek için geliştirilmiş bir teknolojidir. Bu teknolojiyle firmalar, araçlarının amacına göre kullanılıp kullanılmadıklarını kontrol edebilir, yakıt maliyetlerini azaltabilir, araçlarının bakım giderlerini kontrol edebilir, sürücü davranışlarını gözlemleyebilir. Araç takip sistemi, işletmenizin araçlar üzerinden verimini arttırırken masraflarınızı azaltmanıza yardımcı olur. Araç takip sistemi, uydular aracılığıyla araçlarınızı internete bağlı olan bilgisayar, akıllı telefon, tablet gibi tüm cihazlar üzerinden anlık ve geçmişe dönük olarak izlemenize olanak sağlar. Her araçta kullanılabilen (binek, hafif ticari ve ağır vasıta) araç takip sistemi, GPS uydu sistemleri sayesinde araçlarınızın konumu hakkında detaylı bilgiler verir. Araçlarınızın amaç dışı kullanımını denetlemenize olanak sağlar. Sürücülerinizi hız, devir, rölanti gibi durumlarda uyarabilir ve kaza oranını en aza indirgemek için sürücülerinize eğitimler verebilirsiniz. Bu sayede can ve mal kaybının oluşturacağı olumsuzluklara önlem alabilirsiniz. Çalıntı gibi durumlarda aracınızın motorunu bloke edebilir ve yer tespiti yaparak güvenliği sağlayabilirsiniz. Seyir Mobil teknolojileri aracılığıyla araçlarınıza hız, yakıt, devir kullanımlarına sınırlamalar getirebilirsiniz. İnternete bağlı olduğunuz her yerden araçlarınızın detaylı raporlarına ulaşabilir, arzu ederseniz sms ve e-posta aracılığıyla bilgilendirilebilirsiniz.

 • Araç Takip Nasıl Çalışır?
  • Araç takip sistemi, uydular ve bu uydulardan gelen sinyallerin anlaşılabilir verilere çevrilmesiyle çalışır.

 • Peki teknik olarak araç takip sistemi nasıl çalışır?
  • Araç takip sistemleri; GPS, GSM/GPRS, sayisal haritalar ve özel yazilimlardan olusan bir sistem içerisinde çalisir. Araçlara takilan mobil veri cihazlari (M2M), GPS uydularindan aldiklari iki bilgiyi (uydu sinyalinin gönderildigi gerçek zaman ve uydunun sinyal gönderildigi anda yörüngedeki konumu) GSM/GPRS sebekesi üzerinden kontrol ve iletisim merkezine aktarir. Konum ve zaman bilgileri disinda da bagli sensörlerle sicaklik/sogukluk gibi telemetri bilgileri de sistem üzerinden okunabilir. Gelen bilgiler Seyir Mobil sistem sunucularina kaydedilir ve kullanicilar sistem üzerinden her türlü veriye ulasabilir. Bu yapi araç takip sistemlerinin temel çalisma mantigini olusturur.

 • Filo Yönetim Sistemi Nedir?
  • Filo yönetim sistemi araçlarınızın yüklenmesinden başlayarak ürünlerin müşteriye ulaşmasına kadar sizin takip etmenizi sağlayan bir sistemdir. Bu sistem bir kalite sistemidir. Aracın yüklenmesinin nakliyenin planmasının müşteriye gönderilmesinin kalite standartlarına uygun olarak yapılıp yapılmadığını gözlemlemenizi ve eğer gerekiyorsa değişiklikler yapmanızı sağlayan bir sistemdir. Filo yönetim sistemi sizlere birçok fayda sağlayacaktır. Öncelikle bütün aşamaların optimum şartlarda sağlanması ile maliyetlerde ciddi bir azalma görülecek. Konulması gereken maksimum yük belirlenecek gidilecek yolun en güvenli ve en kısa olanı belirlenecek. Bunun gibi bütün planlama aşamaları uygun şartlar düşünülerek yapıldığı için bütün maliyetler düşecektir. Bu sistem sayesinde karlılık artacak büyüme ve gelişme aşamaları hız kazanacaktır. Maliyetler azalacağı gibi zamanda hareketlerini takip esnasındaki iletişim giderlerinde de azalma sağlayacaksınız. Şeffaf ve güvenilir bir sistem olduğu için müşteriye anında istediği bilgiyi verme imkanına da sahip olacaksınız. Bütün bu şartların bir arada olduğu harika bir sistem. Araç takip sistemleriyle karşılaştırıldığında bir sürü avantajının olduğu da görülebiliyor. Araç takip sistemleri sadece aracın takibinde kullanılırken filo yönetim sistemi birçok yönüyle tam bir kalite yönetim sistemidir. Aracın yüklenme aşamasından yolun yakıtın planmasından müşteriye teslim edilmesine kadar bütün aşamaların tek bir elden yürütüldüğü bir yönetim sistemi. Bütün organizasyon şartlarının optimum tutulduğu bu sistemler tanışmak ve bu özelliklerden yararlanmak için hiç vakit kaybetmeyin.